W trendach projektowania stron internetowych wciąż pojawiają się nowe nurty, które przypadają do gustu w mniejszym lub większym stopniu. Dziś w modzie jest minimalizm, który sprowadza się do głównej grafiki na początku strony, oraz mocnej typografii. Nie brakuje oczywiście również miejsca dla ghost button pełniącego funkcję akcji call to action.

To jednak nie wszystko

Strony internetowe w ostatnich latach stały się bardzo potężną wizytówką dla każdej marki. Klienci dbają o to, aby jej szata graficzna była spójna z prowadzoną i wypracowaną identyfikacją wizualną. W kwestii szablonów można zauważyć jeszcze pewien nurt – ramki. Regularne kształty są synonimem minimalizmu, który przez internautów jest wręcz uwielbiany. Teksty i grafiki obowiązkowo muszą być oprawione symetrycznymi, grubymi, ale jednocześnie subtelnymi liniami obramowania.

Mocno zakorzenione trendy w projektowaniu

Webmasterzy również nie mogą narzekać na monotonię w swojej pracy. Zleceniodawcy stają się coraz bardziej wymagający. Każdy chce, aby jego strona była oparta na solidnych fundamentach. Prosty, ale zarazem zaawansowany funkcjonalnie system CMS to dziś podstawa. Bez niego żadna strona nie ma istotnego prawa obecności na rynku. O tym, jakie jeszcze funkcje techniczne powinna spełniać nowoczesna witryna można przeczytać tutaj q-seo.pl.

Strona tytułowa w formie slajdu? To może się udać!

Internauci, a więc potencjalni czytelnicy, czy w przypadku firm również klienci, wiedzą doskonale czego szukają i czego mają prawo wymagać od właścicieli witryn. Trzeba ich zachęcić do odwiedzenia strony. Zadanie jest o tyle utrudnione, że wszystko to odbywa się na zasadzie komunikacji podświadomości. Nie można zadzwonić do internauty i powiedzieć mu, że w treści tej jednej, konkretnej strony znajdzie odpowiedź na wszystkie swoje pytania. Slajd spełniający formę strony tytułowej kreuje wizerunek profesjonalnej witryny. Doskonale więc spełniają swoją funkcję.

Tworzenie responsywnych witryn to absolutne minimum

Komputery, tablety, smartfony – nowoczesna technologia ciągle pnie się w górę dając webmasterom ciężki orzech do zgryzienia. Współczesne strony muszą być responsywne, a to oznacza, że ich rozdzielczość będzie dostosowywała się do każdego urządzenia, na którym będzie przeglądana. Tyczy się to również urządzeń mobilnych, z których to dziś korzysta przecież niemalże każdy.

W trendach projektowania stron internetowych coraz większą uwagę przykłada się także do aspektów humorystycznych. Nic tak nie zachęci czytelnika do odwiedzenia strony, jak pokaźna dawka poczucia humoru, która stanowi dla niego poważną obietnicę i deklarację.