Tablety są sprzętem, który przebojem zdobył popularność wśród użytkowników.

Najważniejsze zalety tabletów

1. Do najważniejszych zalet tabletów należy zaliczyć między innymi ich ogromną wielofunkcyjność.

2. Tablety sprawdzają się zarówno jako odtwarzacze filmów, jaki odtwarzacze muzyki, urządzenia do grania w gry, do nagrywania filmików, czy tworzenia prezentacji.

3. Ogromnie ważne są wszelkiego rodzaju aplikacje montowane w tabletach. Dzięki prostym programom nasz sprzęt może się stać czytnikiem książek, nawigacją satelitarną, czy też urządzeniem do mierzenia pulsu.

4. Oczywiście wszystko zależy od naszych potrzeb, wymagań i inwencji, a także od możliwości samego tabletu.

Elementy na które zwrócić uwagę wybierając tablet

Tablet jest urządzeniem, które posiada podobne podzespoły jak komputer, czy laptop, tyle że w znacznie zmniejszonej formie. Większość tabletów nie posiada wymiennej baterii, co może stanowić problem. Ale jeżeli zdecydujemy się na sprzęt z wyższej półki to nawet nie zauważymy tego kłopotu.

A. Wybierając tablet sprawdźmy jego jakość wykonania. Powinien być odporny na upadki i wstrząsy, ponieważ sam w sobie jest urządzeniem mobilnym i często będzie transportowany na duże odległości, a to wiąże się z ryzykiem uszkodzenia mechanicznego. Tablet także może posiadać ekran wykonany ze szkła hartowanego, który nie ulegnie rozbiciu nawet po mocnym uderzeniu.

B. Jeżeli chodzi o wielkość, to najpowszechniejsze są tablety o wymiarach siedmiu i dziesięciu cali. C. Tablet siedem cali jest wygodny do schowania w torebce, czy kieszenie. 10- calowy natomiast idealnie sprawdza się jako alternatywa wobec netbooka.

Parametry tabletu

Tablet powinien posiadać odpowiednie oprogramowanie. Najpowszechniejszy jest Android, na którego znajdziemy wiele ciekawych i przydatnych aplikacji. Optymalizacją naszego tabletu może zająć się firma ze strony – www.skylab-serwis.pl. W przypadku tabletu zalecana jest jak największa ilość pamięci wewnętrznej, ponieważ to od niej zależy ile programów na urządzeniu się zmieści.